Yüzbinlerce İnsan Katliam Tehdidi Altında: Netanyahu Refah’a Operasyon Emri Verdi

Netanyahu açıklamasında şunları söyledi “Dün gece Savaş Kabinesi’nin onayıyla Refah’ta operasyon emrini verdim. Birkaç saat içinde güçlerimiz Refah geçişinde İsrail bayraklarını kaldırdı ve Hamas bayraklarını indirdi. Refah’a giriş iki ana amaca hizmet ediyor: kaçırılanlarımızın geri dönüşü ve Hamas’ın ortadan kaldırılması.

Kaçırılanların daha önceki serbest bırakılmasında, Hamas üzerindeki askeri baskının, kaçırılanların geri dönüşü için gerekli bir koşul olduğunu zaten kanıtlamıştık. Hamas’ın dünkü önerisi, güçlerimizin Refah’a girişini baltalamayı amaçlıyordu. Bu yaşanmadı. Savaş Kabinesi’nin oybirliğiyle belirlediği gibi Hamas’ın önerisi İsrail’in gerekliliklerinden çok uzak. İsrail, Hamas’ın Gazze’de şeytani yönetimini yeniden kurmasına izin vermeyecek; İsrail, Hamas’ın, bizim yok olmamız için çabalamaya devam etmek üzere askeri yeteneklerini yeniden kurmasına izin vermeyecek.

‘DEVAM EDİN EMRİNİ VERDİM’

İsrail, vatandaşlarımızın güvenliğini ve ülkemizin geleceğini tehlikeye atacak bir öneriyi kabul edemez. Bu nedenle, Kahire’ye giden müzakere heyetine İsrail’in güvenliğinin garanti altına alınması için temel gereksinimler konusunda sağlam durmaya devam edin emrini verdim.

Aynı zamanda bu sabah itibariyle Hamas’ın Gazze’de terör

Tüm İsrail vatandaşları adına onları sıcak bir şekilde kucaklıyorum. Birlikte savaşacağız ve Tanrı’nın yardımıyla birlikte kazanacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x